<---

Навіщо вимірювати вологість ґрунту?

Є очевидне пояснення, навіщо вимірювати вологість ґрунту. Це дозволяє оцінити потребу в зрошенні до того, як недолік або надлишок зволоження відіб’ється на врожаї. Знаючи показник вологості ґрунту, можна здійснювати високоефективний полив, подавати воду в міру необхідності і знижувати витрати на зрошення.

Однак є й інші причини для вимірювання вологості ґрунту. Вони пов’язані з розумінням, як функціонує природне середовище і реагує на зміни.

Ґрунт — це середовище, в якому ростуть рослини. Коріння проникають в ґрунт, щоб рослина могла закріпитися, а також для доступу до живильних речовин і води, які знаходяться в його складі. Вода, що міститься в ґрунті, необхідна для росту рослин. У природних умовах рослинність буде відповідати типу ґрунту, клімату, а також вологості ґрунту.

Режим зволоження залежить від показника зміни вмісту вологи протягом одного року і в динаміці за кілька років. Коли води занадто мало, наприклад, коли вологість ґрунту опускається нижче точки в’янення, рослинам важко вижити. Таким самим чином занадто велика кількість води може бути смертельно небезпечною. Доступність води — один з основних факторів, що впливають на біогеографію видів рослин.

Було встановлено, що мікроби в ґрунті необхідні для перетворення рослинного матеріалу на поживні речовини. Є дані, що дозволяють припустити, що мікроорганізми також побічно і прямо реагують на режим вологості ґрунту.

Волога, яка потрапляє в землю у вигляді дощу, часто просочується через ґрунт, потрапляючи в ґрунтові води, що в кінцевому підсумку призводить до появи струмків, річок, озер, морів і океанів. Цей процес може протікати швидко, від декількох годин до декількох днів (наприклад, в пухкому ґрунті на крутому схилі). Але іноді для цього потрібні тисячі років, якщо вода стікає в великий водоносний горизонт.

Таким чином, ґрунт діє як фактор системи накопичення, яка регулює проходження води від дощу, що надходить з поверхні землі, до її повернення в море. Це означає, що деякі річки продовжують текти ще довгий час після припинення дощу, можливо, протягом місяців або навіть років. Структура річкового стоку (тобто особлива комбінація поверхневого і глибокого стоку) буде підтримувати представників флори і фауни, які адаптовані до певної змінної моделі.

Було також встановлено, що волога, що міститься в ґрунті, може перегородити шлях воді, про який говорилося раніше. Вона буде повертатися безпосередньо в атмосферу за рахунок випаровування і евапотранспіраціі рослин. Ця повертається волога може вплинути на місцеву погоду.

Таким чином, чим більше ми знаємо про вологість ґрунту, тим краще ми можемо вибирати рослини, які підходять для існуючих умов.

Розуміння і прогнозування наслідків зміни клімату є ключовими завданнями. Вимірювання вологості ґрунту і поглиблення знань про те, як вона змінюється в різних місцях і в часі, мають основоположне значення для розуміння ймовірних майбутніх умов для розвитку сільського господарства.